Anasayfa > Vizyon Kahvaltıları

Kotuba Talks - ICAK

Konu: Korenin Uluslararasi Müteahitlik Geçmişi ve Türkiye ile İşbirliği

 

Bay Hur, 1960lı yıllardan günümüze Kore sirketlerinin uluslararası arenada yaptıkları müteahitlik işleri ve günümüze kadar Türkiyede bu alanda iş yapmış ve yapmakta olan Kore şirketleri ve yaptıkları işler hakkında bir sunum yaptı. Kore sirketelerinin uluslararası alanda yaptıkları toplam işlerin yaklaşık %58 lik kısmını Ortadoğu ve Kuzey Afrikada yaptıklarından bahseden bay Hur, Korenin aldıgı işlerideki grafiğin petrol fiyatlarındaki artışla 0.9 gibi cok yakın bir indexte uyum sağladığından bahsetti.

Kore şirketleri 1999 yılından ihtıbaren Türkiyede toplan değeri yaklaşık 3.324 milyar dolar olan 22 projeye imza attilar. Halen devam etmekte olan büyük projeler arasında GS E&Cnin yapmakta olduğu ve 2017de tamamlanması planlanan STAR Petrol Rafinerisi(1.03 milyar dolar), Hyundai  E&Cö SK E&C ortaklığı ile yapilmakta olan ve 2015te bitirilmesi planlanan  Üçüncü Boğaz Köprüsü(697 milyon dolar), SK E&C tarafından yapılmakta olan ve 2015 te bitirilmesi planlanan Tufanbeyli Termal Elektrik Santrali(607 milyo

n dolar), yine SK E&C tarafından yapılmakta olan  ve 2017 yılında bitirilmesi planlanan İstanbul boğazı tekerlekli araç tüp geçiş projesi(391 milyon dolar) bulunmaktadır.

Faaliyetler