Anasayfa > Hizmetlerimiz > Danışmanlık

Danışmanlık

 

Ne tür bir sektör ve iş alanında yer alırsanız alın etkili rekabetin prensipleri her yerde aynıdır. KOTUBA, uluslararası bir girişimin başarılı olabilmesi için gerekli tüm alanlarda destek sağlamaktadır. . Aşağıda belirtilenler arasından kendi şirketiniz için doğru çözümü bulunuz:

* Şirket Kurulması
* Partner Bulunması
* Pazar Araştırması
* Fizibilite Etüdü
* Sektör Analizleri
* İş ve Pazarlama Planları
* Finanssal Çözümler
* Fuarlara Katilim
* Çeviri Hizmetleri

Şirket Kurulması

KOTUBA Kore'de iş kurabilmeniz için gerekli her türlü desteği sağlamaktadır. Resmi işlemlerin başlatılması ve yürütülmesine yardımcı olmakla birlikte doğru stratejiler de sunmaktadır. Yaptığınız işin kriterleri, sektör dinamikleri, kurumunuzun güçlü ve zayıf yanları stratejinizi belirleyecektir. Örneğin aşağıdaki formüllerden bir tanesi sizin için en uygun pazara giriş stratejisi olabilir:

* Franchising
* Şirket Satın Alımı
* Ortaklık
* Temsilcilik Açılması
* Üretim Tesisi Kurulması

Partner Bulunması

Bazı pazarlara girmek için en iyi yol lokal üreticilerle yada partnerlerle ortaklığa gidilmesidir. Bu metot süreklilik arz edeceği gibi belirli bir süre oyunun kurallarını öğrenene kadar da kullanıla bilinir. Ortaklık her şeyden önce güven gerektirir. KOTUBA Kore'de yatırım yapmak istediğiniz sektör yada girmek istediğiniz pazarla ilgili araştırmaları neticesinde ve kendi networkünü kullanarak size en uygun partnerin bulunmasında yardımcı olmaktadır.

Pazar Araştırması

KOTUBA periyodik olarak Pazar araştırmaları yaptığı gibi talebe göre de özel çözümler sunabilmektedir. Başarıya giden ilk adim profesyonel bir pazar araştırmasıdır. Sunacağınız mal yada servisin ne kadarlık bir potansiyele sahip olduğu, pazarın niş olup olmadığı, rakiplerin kimler olduğu ve pazarın istediği şartların neler olduğu gibi sorulara ancak kapsamlı bir pazar araştırma çalışması yanıt verebilir ve bu da etkin bir rekabet için zaruridir.

Fuarlara Katılım

KOTUBA Kore'de yatırım düşünen işletmeler için uygun fuarları araştırmakta ve ilgilenen kurumların bu fuarlara katılımını sağlamaktadır. Fuarlara katilim doğrudan mal yada hizmetin tanıtım veya satımı için olacağı gibi sadece araştırma ve gerekli kontakları sağlama amacı ile de olabilir.

Hizmetlerimiz